Bungalovy - lacnejšie domy na kľúč

Bungalovy na kľúč- praktické domky pripomínajúce dovolenku


Bungalov - praktický dom na kľúčZ pestrej ponuky domov na kľúč sú jednými z najžiadanejších a najobľúbenejších takzvané bungalovy. Ide o ľahké obytné stavby väčšinou pravidelného (až štvorcového)pôdorysu, doplneného vstupnou verandou.


Pôvod názvu bungalov spolu s konštrukčným riešením aj usporiadaním musíme hľadať už v časoch koloniálnej Indie (Bengálsko), kde boli pre potreby britských kolonizátorov upravené miestne ľahké stavby – bangaly. Prívlastok domy na kľúč získali na prelome 19. a 20. storočia v USA, kde prebehla veľká vlna ich výstavby kvôli ich úspornosti a rýchlej realizovateľnosti. Obľúbenými boli tiež po II. svetovej vojne a ich popularita trvá dodnes. Práve veľký dopyt po bungalovoch dal zelenú firmám, ktoré sa zaoberali stavbami domov na kľúč, aby ich pridali do svojho výrobného portfólia a dnes existuje množstvo spoločností, ktoré sa venujú len výstavbe týchto typov domov.

Bungalov už na prvý pohľad vyzerá odlišne, ako ostatné domy a taký aj v skutočnosti je. Ide o vzdušný a presvetlený dom, v ktorom je dokonale zlúčená forma a funkčnosť s neopozeraným dizajnom. Každý z vnútorných aj vonkajších prvkov je architektonicky premyslený do najmenších detailov. Klasický bungalov má jediné podlažie na jednej výškovej úrovni. Ak má výškové úrovne dve, nazývajú sa tieto polposchodiami.

Moderné bungalovy na kľúč, sa po architektonickej stránke len v málom odlišujú od pôvodných, pribudli však prvky, ktoré „zapadnú“ aj do dnešnej doby. Striktný štvorcovo – obdĺžnikový pôdorys bol v mnohých prípadoch nahradený čoraz populárnejším tvarom L, ktorý je síce vhodnejší na pozemok s väčšou rozlohou, na druhej strane však priestor pred stavbou môže byť využitý napríklad na vybudovanie bazéna, ktorý dodá novému domu určitú exkluzivitu.


Už dávnejšie neplatí, že typ stavby takéhoto domu na kľúč musí striktne dodržiavať pôvodné plány. Príprava po architektonickej stránke často prebieha za aktívnej účasti budúceho majiteľa a po zohľadnení všetkých pripomienok vzniká kompromis, ktorý je prijateľný tak pre zákazníka, ako aj pre staviteľa domu na kľúč.


Pri stavbe bungalovov sa v súčasnosti používajú výhradne ekologické materiály. Typy takýchto montovaných domov sa často označujú ako ekostavby. Dalo by sa povedať, že sa tešia obľube nielen užívateľov, ale aj samotných stavebníkov, zaoberajúcich sa výstavbou domov na kľúč. V diskusiách sa často uvádza fakt, že bungalovy sú veľmi pohodlným a cenovo dostupným riešením nielen pre mladé rodiny s deťmi, ale aj pre seniorov, ktorí by si svojpomocne domček nedokázali postaviť. Reprezentujú možnosť moderného a ekonomicky výhodného bývania. Bungalovy na kľúč sú komfortným riešením stavby domu. Spoločnosť, ho pre vás postaví za dva až tri mesiace a to v závislosti na náročnosti stavby, počasia a ďalších aspektoch. Reálne teda ak sa so stavbou začne až v lete, máte takmer 100% šancu, že váš dom bude už pred zimou pripravený k zabývaniu.

Rozhodnutie pre dom na kľúč určite nepatrí medzi snobské riešenie. S bungalovmi na kľúč je spojený komplexný servis. Vy si vyberiete v katalógu spoločnosti model a ten prispôsobíte svojim predstavám. Spoločnosť pre vás zabezpečí všetky stavebné práce – od plánovania, cez hrubú stavbu až po jej dokončenie a kolaudáciu. A to je devíza, ktorá sa nedá odbiť len tak mávnutím ruky.


Spoľahlivú firmu, ktorá postaví váš nový dom môžete nájsť aj v katalógu firiem na internetovom portali Stavebnik.sk, v kategórii Stavba na kľúč
Pred tým, nez sa pre niektorú z fiiem rohodnete, nechajte si vypracovať cenovú ponuku stavebných prác od viacerých firiem naraz cez systém Zadaj dopyt.

Mohlo by vás tiež zaujímať Dom s pivnicou alebo bez?


Foto: fertig-haus.de